hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Suriye'de helikopter kazasında 22 ABD askeri yaralandı

  Suriyede helikopter kazasında 22 ABD askeri yaralandı
  expand
  KAYNAK(Fotoğraf: Temsili), İHA

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre, geçen pazar Suriye'nin kuzeydoğusunda bir helikopter kazasında 22 ABD askeri yaralandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Suriye'de ABD askerlerinin bulunduğu helikopter teknik bir arıza nedeniyle kaza yaptı. ABD ordusu tarafından yapılan açıklamada, ülkenin kuzeydoğu bölgesinde ABD askerlerini taşıyan helikopterin arızalanması sonucu kaza yaptığı ve 22 ABD askerinin yaralandığı belirtildi. Kaza olarak ifade edilen olayın nedeninin araştırıldığı ve herhangi bir düşman ateşinin bildirilmediği açıklandı.

  ABD ordusunun Orta Doğu’daki operasyonlarını denetleyen Merkez Komutanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, Pazar günü meydana gelen kazada 22 ABD askerinin çeşitli derecelerde yaralandığı, 10 askerin bölge dışındaki hastanelerde tedavi altına alındığı açıklandı.

  ABD birlikleri, Irak ve Suriye'de terör örgütü DEAŞ'ın yeniden canlanmasını önlemek için bölgede operasyonlarını sürdürüyor. Mart ayında, İran milislerinin koalisyon üslerine roket ve drone saldırıları düzenlemesiyle 1 ABD'li sözleşmeli personel hayatını kaybederken, 5 ABD vatandaşı yaralanmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow