Suriye'ye yeni füze saldırısı iddiası

Suriye'ye yeni füze saldırısı iddiası

Suriye Devlet Televizyonu, Humus kenti üzerinde füze saldırısı olduğu ve hava savunma sistemi tarafından bu füzelerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Tansiyonun son derece yüksek olduğu Suriye'de yeni bir füze saldırısı düzenlendiği iddia edildi. Suriye Devlet Televizyonu'na göre Humus kenti üzerinde füze saldırısı olduğu ve söz konusu füzelerin hava savunma sistemi tarafından imha edildiği öne sürüldü.

Alman haber ajansı dpa, Suriye'nin Humus kentinde gece saatlerinde hava savunma sisteminin devreye girmesine "yanlış alarmın" neden olduğunu duyurdu. Habere Suriye askeri çevreleri kaynak gösterildi. Suriye rejiminden henüz haberle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Pentagon: Bölgede ABD hareketliliği yok

Füzelerin kaynağı netnik kazanmazken Suriye Devlet Televizlonu ve İran kaynaklarına göre füzeler Şayrat Hava Üssü'ne doğru ateşlendi. Suriye Hava Savunma Sistemleri tarafından bu füzelerin imha edildiği açıklandı.

Şayrat Hava Üssü geçtiğimiz yıl ABD'nin hedefi olmuştu. Saldırıyla ilgili soru sorulan Pentagon yetkilileri ise "Şuanda bölgede bir Amerikan hareketliliği bulunmuyor cevabını verdi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS