hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Tıbbi terörist'

  Tıbbi terörist
  expand
  KAYNAKPosta Gazetesi

  Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) bir anestezi uzmanı, çalıştığı klinikteki hastaların serumlarına ‘zehir’ katmaktan suçlu bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Dallas’ta doktor Raynaldo Riviera Ortiz (60), çalıştığı klinikte serumlara sinir bloke edici bir madde ve başka ilaçlar enjekte etmekten suçlu bulundu. Ortiz’in bu yolla bir iş arkadaşının ölümüne yol açtığı ve en az dört hastanın da kalp krizi geçirmesine neden olduğu açıklandı. Hakkında 190 yıla kadar hapis cezası istenen doktoru ABD medyası ‘tıbbi terörist’ diyerek haber yaptı. Ortiz’in değiştirdiği serumlardan kullanan bir anestezi uzmanı Melanie Kaspar, susuzluğu için kendini tedavi etmek isterken ölmüştü.

  İNTİKAM İÇİN

  Kaspar’ın otopsisinde zehir bulgusu saptandı. Devreye savcılık girdi. Kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. Kamera kayıtlarında Ortiz’in, meslektaşlarının ameliyatlarda kullanacağı serum torbalarını gizlice klinikteki bir ısıtma kutusuna yerleştirdiği tespit edildi. Ortiz’in kendi ameliyatlarından birinde yaptığı bir hata sonrası disiplin soruşturmasına alındığı için intikam amacıyla bu komployu kurduğu iddia edildi. Ortiz, duruşmada suçu açıklanırken hiçbir duygu belirtisi göstermedi. Cezası bir sonraki duruşmada açıklanacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow