hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trump miting konuşmasında Erdoğan ile Orban’ı karıştırdı

  Trump miting konuşmasında Erdoğan ile Orban’ı karıştırdı
  expand
  KAYNAKhurriyet.com.tr

  Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 2024’te yapılacak başkanlık seçimleri için tekrar adaylığını açıklayan Donald Trump, miting konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Macaristan lideri Victor Orban’ı birbirine karıştırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Politico haber sitesine göre New Hampshire’da düzenlenen mitingde konuşan Trump, destekçilerine “Bir adam var: Viktor Orban. Adını daha önce duyanınız var mı” diye sordu. Trump daha sonra, Orban için “O belki de dünyanın en güçlü liderlerinden biri. O Türkiye’nin lideri” ifadelerini kullandı. Trump ayrıca Orban’ın Rusya ile ‘cephesi’nin de olduğunu öne sürerek, sınır ülke olduğunu öne sürdü. Ancak ne Macaristan'ın ne de Türkiye'nin Rusya ile sınırı bulunuyor.

  AVUKATI SUÇLAMALARI KABUL ETTİ

  Bu arada, ABD’nin Georgia eyaletindeki “2020 Başkanlık Seçimi’ne müdahale” davasında Trump ile birlikte yargılanan avukatlarından Jenna Ellis, kendisine yöneltilen ‘yalan beyanda bulunmaya yardım ve yataklık etme’ suçlamalarını kabul etti. Trump ve beraberinde suçlanan diğer kişiler ise suçlamaları yine reddetti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow