Trump, 'öğretmenler silahlanmalı' demişti, ABD'de bir lisede silahlı öğretmen paniği yaşandı

Trump, 'öğretmenler silahlanmalı' demişti, ABD'de bir lisede silahlı öğretmen paniği yaşandı

Trump, öğretmenler silahlanmalı demişti, ABDde bir lisede silahlı öğretmen paniği yaşandı
expand
KAYNAKAA

ABD'nin Florida eyaletinde yaşanan ve 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan okul saldırısı sonrası Başkan Trump, öğretmenlerin silahlanması gerektiği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Georgia eyaletinde ise bir lisede silahlı öğretmen paniği yaşandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

ABD’nin Georgia eyaletinin Dalton kentinde bir lisede silahlı öğretmen paniği yaşandı. Bir öğretmenin kendini sınıfa kilitleyip havaya ateş etmesi sonucu polis alarma geçti. Can kaybı olmadığı olayda öğretmen gözaltına alındı.
Olay, ABD’nin Georgia eyaletinin Dalton kentindeki bir lisede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Jesse Randall Davidson (53) isimli öğretmen kendisini sınıfa kilitleyerek ateş açtı. Olayın haber verilmesi üzerine okula çok sayıda polis sevk edildi.

Trump: Öğretmenler silahlandırılmalı

Polislere 40 dakika direndi

Okula gelen polislere 40 dakika direnen öğretmenin etkisiz hale getirilerek gözaltına alındığı belirtildi. Olay sırasında okuldan kaçmaya çalışan bir öğrencinin hafif şekilde yaralandığı kaydedildi.
ABD BaşkanI Donald Trump’ın olayla ilgili bilgilendirildiği ve yetkililerle iletişim halinde olduğu duyuruldu. Ülkenin dört bir yanındaki okullardaki silahlanma ve okul güvenliğinin tartışıldığı sırada ve iki hafta önce Florida’da bir okula yapılan silahlı saldırıda 17 kişinin öldürülmesinin ardından yaşanan bu olay ülkede şok etkisine neden oldu.
Yetkililer, yaklaşık 2 bin öğrencinin kayıtlı okulda öğrencilerin hemen okulun yakınındaki bir kongre merkezine götürüldüğünü belirtti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow