hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trump'ın istediği askeri geçit töreni 11 Kasım'da

  Trumpın istediği askeri geçit töreni 11 Kasımda
  expand
  KAYNAKAA

  Pentagon, ABD Başkanı Trump'ın Washington'da yapılmasını istediği askeri geçit töreninin 11 Kasım'da gerçekleştirilmesi için hazırlık yapıyor. Beyaz Saray ile Kongre arasında yapılacak geçit töreninde tankların yer almayacağı bildirildi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD Başkanı Donald Trump'ın başkent Washington'da yapılmasını istediği askeri geçit törenin 11 Kasım'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

  Hakimden Trump'a Twitter önerisi: 'Engelleme, sessize al'

  ABD Başkanı Donald Trump' Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşecek

  Pentagon tarafından ABD Genelkurmay Başkanlığına gönderilen talimatnamede söz konusu askeri geçit töreniyle ilgili planlamaya yer verildi.

  Talimatnamede başkent Washington'da düzenlenmesi planlanan askeri geçit töreninin 11 Kasım tarihinde gerçekleştirileceği ve Beyaz Saray ile Kongre arasında icra edileceği belirtil

  Tanklar yer almayacak

  Aynı açıklamada söz konusu askeri törenin, aynı gün düzenlenecek "Gaziler Günü Yürüyüşü" ile entegre olarak yapılacağı ve törende tankların yer almayacağı duyuruldu.

  Trump, 18 Ocak'ta Pentagon'da generallerle bir araya geldiği sırada söz konusu askeri geçit töreniyle ilgili niyetini dile getirmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trump'ın geçen yıl Paris'te Bastille Günü anma törenleri kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un davetlisi olarak katıldığı askeri törenden etkilenerek böyle bir talepte bulunduğu ileri sürülmüştü.

  Ayrıca Trump'ın düzenlenmesini istediği askeri geçit töreninin maliyetinin 30 milyon doları bulabileceği bildirilmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow