hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ukrayna Savunma Bakanlığı'nda değişim: 6 bakan yardımcısı görevden alındı

  Ukrayna Savunma Bakanlığında değişim: 6 bakan yardımcısı görevden alındı
  expand

  Ukrayna Savunma Bakanlığı’nda dün toplu görevden alma fırtınasında, 6 bakan yardımcısı ve 1 müsteşarın işine son verildi. (Nerdun HACIOĞLU-Hürriyet)

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  6 bakan yardımcısı ve bir müsteşar toplam 7 üst düzey bakanlık yöneticinin işine son verildi. Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’nin bilgisi dahilinde alınan karara Kırım Türk’ü yeni Savunma Bakanı Rüstem Umarov’un temizliği gözüyle bakılıyor.

  6 YARDIMCI BİR MÜSTEŞAR

  Birinci Bakan Yardımcısı Aleksander Pavluk dışında geride kalan 6 bakan yardımcısının işine son verilmiş oldu. Görevden alınan yardımcılar Vladimir Gavrilov, Rostislav Zemlinski, Anna Malyar, Denis Şarapov, Andrey Şevçenko ve Vitaliy Daynega oldu. Savunma Bakanlığı Müsteşarı Konstantin Vaşenko’nun işine de son verildi.

  Ukrayna Savunma Bakanlığında değişim: 6 bakan yardımcısı görevden alındı

  YOLSUZLUKLA ALAKALI

  Eski Ukrayna Savunma Bakanı Aleksander Reznikov’un 3 Eylül’de istifasının ardından yerine Kırım Türkü Rüstem Umarov getirilmişti. Bakanlıktaki toplu temizlik, Umarov’un eski yolsuzluk dosyalarına el atmasına bağlanıyor. Bakanlığın ordu ihtiyaçları için piyasadan çok daha yüksek fiyatla alımlar yaptığı ortaya çıkmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow