hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ukrayna’nın istediği F-16’lar konusunda müzakerelerde ilerleme kaydedildi

  Ukrayna’nın istediği F-16’lar konusunda müzakerelerde ilerleme kaydedildi
  expand
  KAYNAKİHA

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Ukrayna’nın istediği F-16 tipi savaş uçakları konusunda yapılan müzakerelerde ilerleme kaydedildiğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Devlet Başkanı olarak Hollanda’ya ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Vladimir Zelenskiy, Vladimir Zelenskiy ve Belçika Başbakanı Alexander De Croo ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Rutte, Ukrayna’nın istediği F-16 tipi savaş uçakları konusunda yapılan müzakerelerde ilerleme kaydedildiğini açıklayarak, “F-16'larda tabu yok. Ortaklarımız Belçika, İngiltere, Danimarka ve diğerleri ile bu müzakereleri sonuca götürmek için yakın bir şekilde çalışıyoruz. Henüz o noktada değiliz" dedi.

  F-16'lar konusundaki müzakerelerin Leopard 2 tipi tankların ve zırhlı obüslerin Ukrayna’ya gönderilmesi ile ilgili müzakereler gibi zaman alacağını belirten Rutte, "Ama şu anda tanklar ve obüsler Ukrayna'da ve Leopard 2'ler Ukrayna'ya teslim ediliyor. Bu yüzden F-16'lar üzerinde özenle çalışacağız ve bu hükümetin bu konuda çalışması için parlamentoda açıkça destek var" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow