Ünlü yapımcıdan şok iddia: Epstein'da Donald Trump ve Bill Clinton'a ait gizli kasetler vardı

Seks ticareti ve insan kaçakçılığından tutuklanan milyarder Jeffrey Epstein, Ağustos 2019'da hücresinde intihar etmişti. ABD'li pedofil milyarder ve eski başkanlar Donald Trump ve Bill Clinton ile bağlarına ilişkin ABD'de şoke eden bir iddia ortaya atıldı.ABD'li ünlü milyarder Jeffrey Epstein 2019'un başlarında New York'ta tutuklanmış ve 2002-2005 yılları arasında gerçekleşen seks ticareti ve insan kaçakçılığı suçlamalarından dolayı tutuklandığı belirtilmişti. Ünlü milyarderin daha önce de cinsel taciz suçundan sabıkası bulunuyordu.

Epstein'in Manhattan'daki lüks evini basan polis evde çok sayıda uygunsuz fotoğraflar bulmuştu. Fotoğraflardaki zorla ilişkiye girdiği kişiler için fotoğraflarının olduğu bir 'kitap' tuttuğu ve burada yer alan bazı kişilerin yaşlarının çocuk yaşta olduğu belirtilmişti.

Esptein'ın 'köle' olarak tuttuğu, tecavüz ettiği ve seks ticareti yaptırdığı çocuk yaştaki kızları da yanına alarak pek çok ülkeye götürdüğü ortaya çıkmıştı. Epstein'ın 'hamilelik çiftliği kurmak' gibi sapkın önerilerinin olduğu da dava sürecinde gün yüzüne çıkmıştı.

Jeffrey Epstein 10 Ağustos 2019'ta hücresinde ölü bulunmuş ve kendini asarak intihar ettiği açıklanmıştı.

Epstein'e fuhuş ağında yardımla suçlanan eski sevgilisi Ghislaine Maxwell ise Temmuz 2020'de gözaltına alınmıştı.

ABD'li site TMZ’nin haberine göre tutuklu Maxwell, Epstein'ın elinde ABD’nin eski başkanları Donald Trump ve Bill Clinton'ın gizli video kasetleri olduğunu açıkladı.

Eski CBS yapımcısı Ira Rosen, yeni çıkan 'Ticking Clock: Behind the Scenes at 60 Minutes' kitabında, Rosen, 2016 seçimlerinden kısa bir süre önce Maxwell ile görüştüğünü ve Trump'ın gizli kasetleri olduğunu itiraf etmesi için uğraştığını iddia etti.

Rosen'ın kitaptaki iddiasına göre Maxwell, kasetlerin nerede olduklarını bilmediğini söyledi ancak eğer kasetler gün ışığına çıkmazsa Trump'ın başkanlığı kazanma olasılığını olduğunu vurguladı.

Rosen'ın iddiasına göre bu açıklama sonrası Maxwell kendisine "Siz medyacıların nasıl düşündüğünü biliyorum. Bir tarafı yaparsanız, diğerini de yapmak zorundasınız. Trump'ın kasetleri çıkarsa, Clinton’ı da çıkarmak zorundasınız" dedi.

Rosen Maxwell'in, Epstein'ın kendisine kasetlerin nerede olduğunu asla açıklamadığını da söylediğini ifade etti.

İki eski başkanın da Epstein ile tanışıklığı bulunuyor. Clinton'ın da Trump'ın da Epstein ile kareleri daha önce ortaya çıkmıştı.

Trump kendisini eskiden tanıdığını ve artık arkadaş olmadığını söylerken, Clinton Epstein ile dost olmadığını sadece tanıdığını söyledi. Clinton Epstein'ın özel jetlerinde uçtuğu ve özel villalarında kaldığı iddialarını ısrarla reddetti.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS