Ürküten iddia: 'İkinci bir DEAŞ kuruluyor'

Ürküten iddia: 'İkinci bir DEAŞ kuruluyor'

Ürküten iddia: İkinci bir DEAŞ kuruluyor
expand

Halep, Humus, Dera ve Şam kırsalında Suriye ordusu karşısında yenilgiye uğrayan milislerin Suriye'nin İdlib kentinde ikinci bir DEAŞ kurduğu iddia edildi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Putin'den Güney Osetya kararı

Hürriyet'in ABD'li gazeteci Theo Padnos'a dayandırdığı habere göre Suriye'de savaşın yoğun yaşandığı İdlib kentinde ikinci bir DEAŞ kurulduğunu iddia etti. 

Suriye’de IŞİD'in kalesi Rakka’ya yönelik operasyona yerel, yabancı hangi unsurların katılacağına yönelik pazarlıklar süre dursun Türkiye’nin sınırındaki İdlib adeta patlamaya hazır bir bombaya dönmüş durumda. Şam yönetimiyle anlaşma yaparak çeşitli bölgelerden çıkıp İdlib’e aileleriyle birlikte taşınan cihatçıların bölgeyi üs haline getirdiği yorumları da dikkat çekiyor.

Suriye’de serbest gazetecilik yaparken 2012’de Nusra tarafından rehin alınan ABD’li gazeteci Theo Padnos, İdlib’de ikinci bir DEAŞ’ın kurulduğunu, Suriye ordusunun Halep, Humus, Dera ve Şam kırsalında yenilgiye uğrattığı milislerin yeni örgütün içinde yer aldığını söyledi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Batılı ülkelerin sahada olan bitene göz yumduğunu savunan Padnos, “Batı basınının Suriye krizini aktarımı, yetersiz ve önyargılı. Bölgede ikinci bir DEAŞ'ın doğuşu da görmezden geliniyor” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow