hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’in hakareti açık arttırmada

  Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’in hakareti açık arttırmada
  expand
  KAYNAK DHA

  Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in geçen hafta parlamentoda mikrofonu açıkken muhalefet parti lideri için hakaret içeren kelimeler kullanmış ve parlamentonun resmi konuşma kayıtlarına geçmişti. Söz konusu ifadeyi içeren parlamentonun yazılı kaydı, iki lider tarafından imzalanarak açık arttırmaya konuldu ve 100 bin dolar teklif aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, 13 Aralık’ta muhalefet lideri David Seymour’un yönelttiği bir dizi soruyu yanıtlamış, hararetli tartışmanın ardından Ardern yerine otururken mikrofonunun açık olduğunu unutarak Seymour için ‘kibirli pislik’ demişti.

  Parlamentonun resmi konuşma kayıtlarının o bölümü, 15 Aralık'ta Başbakan Ardern ile David Seymour tarafından imzalandı ve resmi belge açık attırmada satışa sunuldu. Bugün sona ermesi beklenen açık attırmada 100 bin dolar teklif verildi. 282 kişinin teklif verdiği belgenin satışından elde edilen gelir, Yeni Zelanda'daki Prostat Kanseri Vakfı’na bağışlanacağı belirtildi.

  Yeni Zelanda Başbakanı Ardern’in hakareti açık arttırmada

  Muhalefet partisi lideri David Seymour açık attırmayla ilgili yaptığı açıklamada, “Buna güldükten sonra, Jacinda Ardern ve ben, her yerdeki pisliklere para toplamak için bana ‘kibirli bir pislik’ dediği Hansard'ın (resmi kayıt) imzalı bir kopyasını açık artırmaya çıkaracağız, harika bir amaç, Prostat Kanseri Vakfı” açıklamasını yapmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow