hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yunan adasında kaybolan Dr. Mosley'nin cansız bedeni bulundu

  Yunan adasında kaybolan Dr. Mosleynin cansız bedeni bulundu
  expand
  KAYNAKBBC Türkçe

  Yunanistan'ın Sömbeki Adası'nda tatildeyken kaybolan doktor, gazeteci, TV ve radyo programcısı Dr. Michael Mosley'nin eşi, Mosley'nin öldüğünü doğruladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Clare Bailey Mosley, eşinin dağlık bir bölgede tırmanış yaparken yanlış bir rotaya saptığını ve arama ekipleri tarafından kolayca görülemeyeceği bir yerde yere yığıldığını söyledi.

  Clare Bailey Mosley yaptığı açıklamada, "Michael maceracı bir adamdı, onu bu kadar özel kılan şeylerden biri de buydu" dedi.

  Clare, "Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Harika, komik, nazik ve zeki eşim Michael'ı kaybetmiş olmak çok zor. Birbirimizi çok seviyorduk ve birlikte çok mutluyduk. Dünyanın dört bir yanından gelen sevgi dolu mesajlar ailemi ve beni teselli etti. Michael'ın birçoğunuz için çok şey ifade ettiği açık. Michael ile bu hayatı yaşadığım için çok şanslıyım" ifadelerini kullandı.

  TV programları ve BBC Radyo 4'daki "Just One Thing" podcastiyle tanınan 67 yaşındaki Mosley'den, 5 Haziran Çarşamba gününden beri haber alınamıyordu.

  Günlerdir devam eden arama çalışmalarının ardından geçtiğimiz saatlerden Mosley'nin cansız bedenine ulaşıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Clare Bailey Mosley, "[Tırmanışı] neredeyse başardığı gerçeğiyle teselli buluyoruz" dedi.

  Simi Belediye Başkanı Eleftherios Papakalodouka, cesedin ekipler kameralarla kıyı şeridinde arama yaparken bulunduğunu söyledi.

  Yanında bir şemsiyeyle bulunan ceset, Dr. Mosley'in en son görüldüğü Pedi köyünden yaklaşık 30 dakika yürüme mesafesinde, bir çitin yanında bulundu.

  Polis sözcüsü Konstantia Dimoglidou BBC'ye yaptığı açıklamada ölüm nedenini tespit etmeye çalıştıklarını ve bir suç eylemi sonucu gerçekleşmiş olma ihtimalini elemek zorunda olduklarını söyledi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow