Yunanistan sınırında göçmenlere gaz bombası

Video: Yunanistan sınırında göçmenlere gaz bombası

Suriye'de rejim güçlerinin İdlib'deki Türk askerlerine yönelik hava saldırısının ardından Türkiye'nin AB'ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı aldığı yönündeki açıklamalardan sonra Edirne'de bir grup göçmen Yunanistan'a gitmek için sınırına yürüdü. Yunanistan Edirne Pazarkule sınır kapısında göçmenlere gaz bombası attı. Gelişmeleri CNN TÜRK muhabiri Zeynep Timurlenk Pozut aktardı.

Suriye'nin İdlib kenti kırsalında rejim kuvvetleri tarafından yapılan Türk silahlı Kuvvetleri'ne yönelik hava saldırısının ardından Türkiye'nin muhtemel yeni mülteci baskısını taşıyamayacağı ifade edildi.


Bunun üzerinde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce göçmen de haberin duyulmasının ardından gece yarısından itibaren Yunanistan'a geçmek üzere sınıra doğru yürüyüşe geçti.



Ancak CNN TÜRK muhabiri Zeynep Timurlenk Pozut, Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'nda tampon bölgeden ilerleyip geçmeye çalışan göçmenlere Yunanistan tarafından gaz bombası atıldığını ve göçmenlerin çığlıklar içerisinde geri kaçtığını belirtti.



Yunan tarafının göçmenlerin tampon bölgeden ileriye gitmelerine izin vermediği ve ikna ederek geri göndermeye çalıştığı belirtiliyor.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS