hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zaharova’dan ABD'li mevkidaşına yanıt: "Ama orada internet harika"

  Zaharova’dan ABDli mevkidaşına yanıt: Ama orada internet harika
  expand
  KAYNAK DHA

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, dün düzenlediği basın toplantısında kendisine Kanada Avam Kamarası'nda eski Nazi askerinin tanıtılmasıyla ilgili yöneltilen soruyu, “BM’de görüşmelerim vardı konuyu bilmiyorum” diyerek yanıtladı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova ise “BM’de birçok sorun var ama orada internet harika” yanıtını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kanada Avam Kamarası Başkanı Anthony Rota, 22 Eylül Cuma günü Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin hitabı sonrası 98 yaşındaki Yaroslav Hunka adında eski askeri bir ‘savaş kahramanı’ olarak tanıttı. İlerleyen günlerde ise Hunka’nın aslında eski Nazi askeri olduğu ortaya çıktı. Rota, olayın sorumluluğunun tamamen kendisine ait olduğunu söyleyerek özür diledi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Miller'a, dün düzenlediği basın toplantısında Kanada Avam Kamarası’nda yaşananlar soruldu. Miller soruya, “Cuma günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda olduğumu ve bir dizi toplantıya katıldığımı itiraf etmeliyim. Hangi olaydan bahsettiğinizden emin değilim” yanıtını verdi.

  “HERKES ORADAYDI MATTHEW”

  Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Miller’ın açıklamalarına ilişkin yaptığı sosyal medya paylaşımında, “Cuma günü herkes oradaydı Matthew. Herkes Kanada'da Nazizmin zaferini gördü. BM'de pek çok sorun var ama internet orada harika çalışıyor” dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow