hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zelenskiy: "Washington'dan iyi sonuçlarla dönüyoruz"

  Zelenskiy: Washingtondan iyi sonuçlarla dönüyoruz
  expand
  KAYNAKİHA

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ABD'ye yaptığı ilk yurt dışı ziyaretinin ardından geldiği Polonya'da yaptığı açıklamada, "Washington'dan iyi sonuçlarla dönüyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 24 Şubat'ta başlayan Rusya-Ukrayna savaşının ardından ABD'ye düzenlediği ilk yurt dışı ziyaretinin dönüşünde Polonya'da Devlet Başkanı Andrzej Duda ile bir araya gelerek ikili ilişkiler dahil birçok konunun ele alındığı bir görüşme gerçekleştirdi. Sosyal medya hesabından ABD ziyaretine ilişkin paylaşım yapan Zelenskiy, "Washington'dan iyi sonuçlarla dönüyoruz. Bu şeyler gerçekten çok yardımcı olacak. Ukrayna ve ABD'de 'Patriotlar' dediğimizde, aynı şekilde devletin ve insanların korunması gerektiğini kastediyoruz. Bu sorun Ukrayna için çözüldü. Maddi destek de olacak. Ayrıca başka anlaşmalar da var ve daha sonra bunlardan bahsedeceğiz" ifadelerini kullandı.

   

  ZELENSKİY'DEN BİDEN'A LİDERLİĞİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR


  Konuşmasında ABD Başkanı Joe Biden'e teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen Zelenskiy, "ABD Başkanı Biden'a, yardımı, uluslararası liderliği ve kazanma kararlılığından dolayı da teşekkür ediyorum. ABD Kongresi'ne, Temsilciler Meclisine, partilere, Ukrayna'yı destekleyen herkese ve en az bizler kadar zaferi isteyenlere minnettarım. Zafer olacak" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow