Açık Öğretim Lisesi(AÖL) 2.dönem sınavları ne zaman son? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2021?

Açık Öğretim Lisesi(AÖL) 2.dönem sınavları ne zaman son? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2021?

Açık Öğretim Lisesi(AÖL) 2.dönem sınavları ne zaman son AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2021
expand

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavları 25 Mart 2021 tarihi itibarıyla bugün başladı. Koronavirüs nedeniyle ertelenen sınavlar online olarak yapılıyor. Peki, Açık Öğretim Lisesi(AÖL) sınavları ne zaman bitiyor? Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2021?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem online sınavları bugün başladı. Sınava yeni girecek öğrenciler sınavlar için son tarihi merak ediyor. Sınava girenler ise sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAVLARI NE ZAMAN BİTİYOR?

Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları, 25 Şubat 2021 - 1 Mart 2021 tarihleri arasında yapıldı. AÖL 2. dönem sınavları ise 25-29 Mart tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden T.C. kimlik numara ve şifreleri ile öğrenciler online sınava giriş yaparak katılacak. Sınavda her bir dersin testi için 25 dakika süre uygulanacak. AÖL sınavları belirtilen tarih aralığında online sınav sisteminde gerçekleştirilecek. Öğrenciler kendilerine atanan derslerden oluşan testleri yapacaklar.

AÖL SINAVLARI NASIL UYGULANACAK?

Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir’ butonu olacaktır.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Açık öğretim lise öğrencileri bilindiği üzere koronavirüs salgını nedeniyle 25 Şubat-1 Mart tarihleri aralığında sınavlara katılım sağlamıştı. Sonuçlar ise 10 Mart 2021 tarihinde erişime açılmıştı. Henüz resmi açıklama yok ancak bu ayrıntıya göre Açık Öğretim Lisesi 2.dönem sınavlarının ise 10 Nisan’a kadar açıklanması muhtemel gözüküyor.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow