hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ALES sınav sonuçları 2023 ÖSYM sorgulama: ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

  ALES sınav sonuçları 2023 ÖSYM sorgulama: ALES sonuçları ne zaman açıklanacak
  expand

  Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları, 16 Nisan'da ÖSYM tarafından gerçekleştirildi. ALES sınavlarının tamamlanmasıyla birlikte gözler ÖSYM'den gelecek açıklamaya çevrildi. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2023 ALES sınav sonuçları ÖSYM sorgulama ekranı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yayımlanan duyuruda 2023 ALES/1 sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecek olan ALES sınav puanları doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak hesaplanacak.

  Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

  ALES SONUÇLARI 2023 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yayımlanan duyuruda 2023 ALES sınav sonuçları 10 Mayıs 2023 Çarşamba günü açıklanacak.

  2023 ALES SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow