hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AÖL 3. dönem kayıt yenileme tarihleri 2023... AÖL 3. dönem sınavları ne zaman, nasıl yapılacak?

  AÖL 3. dönem kayıt yenileme tarihleri 2023... AÖL 3. dönem sınavları ne zaman, nasıl yapılacak
  expand

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan AÖL 3. dönem sınavlarına ilişkin kayıt yenileme tarihleri merak ediliyor. MEB lise eğitimini açıktan tamamlayan öğrenciler için aynı eğitim öğretim yılı içinde toplam üç sınav düzenliyor. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman, nasıl yapılacak? İşte AÖL 3. dönem kayıt yenileme tarihleri 2023...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler sınavların ne zaman yapacağını araştırıyor. 16 Mayıs'ta başlayan AÖL kayıt yenileme işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Lise eğitimini açıktan sürdüren binlerce öğrenci, kayıt işlemlerinin ardından 3. dönem sınavlarında ter dökecek. Öğrencilere her dersten 20 soru sorulacak olup 25 dakika sınav süresi verilecek. Ders geçme notu alt sınırı ise 35 olarak belirlendi.

  AÖL 3. DÖNEM KAYIT YENİLEME TARİHLERİ 2023

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuza göre, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem kayıt yenileme tarihleri belli oldu. AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri, 16 Mayıs 2023 tarihinde başladı ve 23 Haziran 2023 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek.

  AÖL 3.DÖNEM KAYIT YENİLEME KILAVUZU

  AÖL KAYIT YENİLEME BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

  Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrencilerden, 18 yaş üstü (12 Eylül 2004 ve öncesinde doğanlar) öğrenciler, sınava girmek istediği her dönem için "sınav katılım ücretini" ödemek zorundadır.

  2023 yılında bir dönem için kayıt yenileme sınav ücret olarak 50 TL ve halk eğitimi merkezi okul aile birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. 50 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kayıt yenileme işlemleri Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Ancak kayıt yenileme işlemini halk eğitimi merkezi müdürlüğüne yaptıran öğrencilerimizden halk eğitimi merkezi müdürlüğünce makbuz karşılığında veya banka hesap numarasına yatırtarak 5 TL kayıt yenileme sınav ücreti alacaktır.

  Öğrencilerimizin ikinci bir defa sınav ücreti ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5 TL kayıt yenileme Sınav Ücreti makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  2023 AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

  Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim öğretim yılı 3. dönem sınav uygulama takvimi henüz belli olmadı. Geçtiğimiz yıl III. Dönem Sınavları Temmuz ayında uygulanmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow