AÖL ders seçimi tarihleri 2022 ne zaman? MEB kayıt yenileme tarihleri..

AÖL ders seçimi tarihleri 2022 ne zaman? MEB kayıt yenileme tarihleri..

AÖL ders seçimi tarihleri 2022 ne zaman MEB kayıt yenileme tarihleri..
expand

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ikinci dönem ders seçim tarihlerinin ne zaman biteceğini sorguluyor. Açık lise kayıt ve kayıt yenileme işlemleri devam ederken, öğrencilerin gündeminde AÖL ders seçimi son tarihi. İşte MEB Açık Öğretim Lisesi ders seçimi tarihleri..

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

MEB tarafından gerçekleşecek AÖL 2. Dönem ders seçme işlemi, “Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri” menüsü altında yer alan “Ders Seçme İşlemi“ seçeneğinden gerçekleşecek. Açık Öğretim Lisesi'ne ilk kayıt yaptıran öğrenciler, sınava girmek istediği her dönem için “sınav ücretini” ödeyecek. Sınav ücretini yatıran aday öğrenci, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek ilk kayıt için gerekli evraklarını teslim ederek ön kaydını gerçekleştirecek. AÖL ders seçimi ise kayıt yenileme tarihinin son gününe kadar alınacak.

AÖL DERS SEÇİMİ NE ZAMAN BİTECEK?

Ders seçme işlemi en geç kayıt yenileme tarihinin son günü mesai bitimine (saat 18.00) kadar yapılacaktır. AÖL kayıt ve kayıt yenileme işleminin son günü 28 Ocak 2022 olacak. Bu bilgilere göre ders seçimi de 28 Ocak tarihinde sona erecek.

AÖL DERS SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Ders seçme işlemi sistemde ,“Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri” menüsü altında yer alan “Ders Seçme İşlemi“ seçeneğinden yapılır. Ders seçme işleminin nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı açıklama resmî web adresinde yer almaktadır.

Süresi içerisinde ders seçme işlemini yapmayan/yapamayan öğrencilerin ders seçme işlemleri sistem tarafından otomatik yapılır. Öğrenciler seçilen derslerden sınava girmek zorundadır.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Öğrenciler, öğrencilik durumu “Aktif” olduktan sonra sınavına gireceği dersleri seçmek zorundadır. Öğrencilerin ders seçimlerini; öğrenci numaralarını ve kişisel şifrelerini kullanarak “http://aol.meb.gov.tr/” internet adresinden yapmaları gerekmektedir. Ders seçiminde tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

Ders seçimini çalışma takviminde belirtilen süre içerisinde yapmayan öğrencilerin sınava gireceği dersler Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından atanır ve öğrenciler seçilen bu derslerden sınava girmek zorundadır.

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

MEB 2022 AÖL 2. dönem sınavının ne zaman yapılacağını henüz açıklamadı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow