AÖL online sınav giriş ekranı: AÖL sınavları kaçta başlayacak, kaçta bitecek, kaç dakika sürecek?

AÖL online sınav giriş ekranı: AÖL sınavları kaçta başlayacak, kaçta bitecek, kaç dakika sürecek?

AÖL online sınav giriş ekranı: AÖL sınavları kaçta başlayacak, kaçta bitecek, kaç dakika sürecek
expand

AÖL sınavlarının bugün başlamasıyla birlikte öğrenciler sınavla ilgili detayları araştırmaya başladı. Online olarak yapılacağı geçtiğimiz günlerde ilan edilen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınavları için beklenen hafta geldi. İşte AÖL online sınav giriş ekranı..

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Liseyi açıktan okuyan öğrencileri yakından ilgilendiren AÖL sınavları gündemde. 2021-2022 Eğitim yılı 1. Dönem Açık Öğretim Lisesi sınavları bugünden itibaren başlıyor. MEB bünyesinde hizmet veren Açık Öğretim Liselerinde 1. dönem sınavları için beklenen hafta geldi. AÖL sınavlarının çevrim içi ortamda yapılması kararı alındı. Bu kapsamda sınavlar, bu döneme mahsus çevrim içi yapılacak.

AÇIK LİSE 1. DÖNEM SINAV TAKVİMİ

AÖL birinci dönem sınavları 4 Aralık tarihinde başlayacak ve 10 Aralık günü saat 23:59’a kadar devam edecek. 

AÖL SİSTEME GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öğrenciler, T.C. kimlik numaraları ve sisteme daha önce tanımladıkları şifreleriyle AÖL sistemine ve online sınava giriş yapabilirler. Sınava girdikten sonra oluşacak internet kopması, bilgisayarın şarjının bitmesi ve benzeri durumlardan öğrenci sorumludur. Ayrıca kopya teşebbüsünde bulunduğu tespit edilen öğrenciler için gerekli işlemler başlatılacaktır.

AÖL imtihanı her bir ders için başka olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecek, imtihan takvimi içerisinde istediği bir vakit dersin imtihanına başlanabilecek. İmtihanda her bir dersin testi için 25 dakika mühlet uygulanacak. Öğrenciler, karşılık verdikleri soruya geri dönüş yapamayacak.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin sınavını bitirdikten sonra, seçmiş olduğu diğer dersin sınavına hemen başlamak zorunda değildir. Online sınav takvimi içerisinde istediği bir zaman diğer dersin sınavına başlayabilir.

Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir' butonu olacaktır.

AÖL SINAV KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN!

AÖL ONLİNE SINAV GİRİŞ EKRANI

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow