hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AUZEF vize sınav sonuçları 2023 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

  AUZEF vize sınav sonuçları 2023 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak
  expand

  AUZEF sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak sorgulamaları geçtiğimiz hafta sona eren sınavın ardından hız kazandı. Sınava giren öğrenciler bu nedenle auzefsinav.istanbul.edu.tr sitesini sık sık ziyaret ediyor. AUZEF vize sınavı dönem sonundaki ortalamada yüzde 30 etkili olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 11-12 Kasım tarihinde üç oturum şeklinde gerçekleşti. AUZEF güz dönemi ara sınavlarının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Not ortalamasına %70 etki edecek final sınavı olarak da bilinen dönem sonu sınavları ise 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dönem içerisinde yapılan sınavlarda gerekli başarı puanını yakalayamayan öğrenciler için ise telafi sınavları organize edilecek. Yayınlanan takvimde yarıyıl sonu telafi sınavlarının 3-4 Şubat tarihinde yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

  AUZEF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

  AUZEF sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Geçmiş yıllarda AUZEF sınav sonuçları 15 gün içinde ilan edilmişti. Sonuçların en geç Kasım ayı sonuna kadar açıklanması bekleniyor. Adaylar sonuçları AKSİS üzerinden T.C. kimlik numarası, öğrenci şifresiyle beraber sorgulayabilecek. Sınav sonuçları ilk olarak https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/ adresinden ilan edilir, https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/ adresine AKSİS kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılır. Daha sonra notlar AKSİS' e aktarılır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow