hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün üniversiteler tatil mi? Seçim sonrası 1 Nisan 2024 üniversiteler açık mı, YÖK'ten açıklama geldi mi?

  Bugün üniversiteler tatil mi Seçim sonrası 1 Nisan 2024 üniversiteler açık mı, YÖKten açıklama geldi mi
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Bugün üniversiteler tatil mi? 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimler nedeniyle 1 Nisan Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm eğitim kurumları tatil edildi. Üniversite öğrencileri YÖK'ten 'okul tatili' açıklaması gelip gelmediğini öğrenmek için arama motorlarında sorgulama yapıyor. Peki, bugün üniversiteler tatil mi? Seçim sonrası 1 Nisan 2024 üniversiteler açık mı, YÖK'ten açıklama geldi mi? İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bugün üniversitelerin tatil olup olmadığı merak konusu oldu. Bilindiği üzere MEB 31 Mart seçimleri nedeniyle okulların 1 Nisan'da tatil olacağını duyurmuştu. Üniversite öğrencileri, Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası konuya ilişkin araştırma yapıyor. Peki, bugün üniversiteler tatil mi? İşte merak edilenler...

  1 NİSAN 2024 ÜNİVERSİTELER TATİL Mİ?

  1 Nisan Pazartesi günü, üniversitelerin tatil olup olmayacağına dair karar ilgili kurumun rektörlüğü tarafından alınacak.

  Bir başka deyişle üniversiteler için her okulun kendi resmi sayfası üzerinden güncel duyuruların takip edilmesi gerekiyor.

  1 NİSAN İDARİ İZİN Mİ? METİN KIRATLI AÇIKLADI

  Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı yaptığı açıklamada "Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerinin her birine ait oy pusulaları olduğundan, oyların sayım ve dökümü, tutanakların düzenlenmesi ve diğer işlemler tamamlandıktan sonra belgelerin ve seçim malzemelerinin İlçe Seçim Kurullarına teslim süreci gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Bu nedenle, sandık kurullarında görev alan kamu personelinin, 1 Nisan 2024 Pazartesi günü idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür." ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow