hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursluluk sınav parası ne zaman yatacak 2020? Bursluluk sınav parası! 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf bursluluk cevap kitapçığı!

  Bursluluk sınav parası ne zaman yatacak 2020 Bursluluk sınav parası 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf bursluluk cevap kitapçığı
  expand

  İOKBS (PYBS) Bursluluk sınavı ile alakalı bilgiler araştırılıyor! Bursluluk sınav sonuçları 2020 yılında açıklandı! Öğrenciler ve veliler bursluluk sınav parasının ne zaman yatacağını araştırıyor. Özellikle 6. sınıf bursluluk sınavı internette en çok aratılan konulardan bir tanesi. Bursluluk sınavına giren ve girecek olan öğrenciler MEB'in değerlendirmelerini merak ediyor. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf bursluluk kitapçığı haberimizde! İşte İOKBS bursluluk sınavıyla alakalı bilgiler!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı İOKBS cevap anahtarını açıkladı. 5 Eylül'de yapılan ilk ve ortaöğretim bursluluk sınavına giren öğrenciler sınav sorularının cevaplarını merak ediyor. Peki ama İOKBS cevap anahtarı nasıl öğrenilir? İşte MEB bursluluk sınavı soru ve cevap kitapçığını görüntüleme yolları!

  Birçok öğrenci bursluluk sınavının heyecanlı bekleyişi içerisinde. MEB İOKBS soru ve cevap anahtarını açıkladı. Her yıl bur sınava yüz binlerce öğrenci katılmaktadır. Hatırladıkları soruların yanıtlarını merak eden öğrenciler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün açıklamalarını merakla bekliyor. Bursluluk sınavında başarılı olan öğrenciler eğitim hayatları boyunca verilen burstan faydalanacaktır. Peki İOKBS cevap anahtarı nasıl öğrenilir?

  Bursluluk sınavı cevap anahtarı yayınlandı!

  5. 6. 7.. 8. 9. 10. . sınıf öğrencileri için İOKBS cevap anahtarı yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesinden yayınlanan İOKBS sınav soru ve cevap anahtarını öğrenciler merakla araştırıyor.

  8. sınıf bursluluk cevap anahtarı için tıklayınız.
  7. sınıf bursluluk cevap anahtarı için tıklayınız.
  6. sınıf bursluluk cevap anahtarı için tıklayınız.
  5. sınıf bursluluk cevap anahtarı için tıklayınız!

  9. 10. 11. sınıf bursluluk cevap anahtarı için tıklayınız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bursluluk sınav parası ne zaman yatacak?

  Öğrenci bursları genellikle okula kayıt yapılan tarihi izleyen ayın başında ödenir. Öğrenci bursları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow