Son Dakika

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, hangi tarihte 2021?

A A

20.10.2021 - 12:44 Son Güncelleme:

DGS ek tercih işlemleri, 15-21 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Tercihlerini tamamlayanlar DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, hangi tarihte 2021? Sorgulamalarına başladı. İşte konuyla ilgili detaylar..

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, hangi tarihte 2021?

ÖSYM tarafından Dikey Geçiş Sınavı ek tercih başvurularının başlamasının ardından gündeme geldi. Verilen süre içinde ek yerleştirme tercih ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler ise geçersiz kabul edilecek. İşte, tercih ücreti ve konuyla ilgili bilgiler..

15 Ekim tarihinde ÖSYM tarafından başlatılan DGS ek tercihlerinde verilen sürenin bitmesine kısa süre kala tercih işlemleri de yoğunlaştı. ÖSYM’nin internet sayfasından ek tercih ücreti yatırılacak ve ücret ödemesi için son tarih 22 Ekim olacak.

DGS EK TERCİH ÜCRETİ NASIL ÖDENİR?

Ek yerleştirme için tercih ücreti 25,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar, tercih ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile 15-22 Ekim 2021 tarihleri arasında yatıracaklardır. Ücret yatırma işlemi 22 Ekim 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Banka/ATM’lerden tercih ücreti yatırılmamalıdır. Adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra tercih ücretini yatırarak tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Süresi içinde ek yerleştirme tercih ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler geçersiz sayılacak ve ek yerleştirme işlemine dâhil edilmeyecektir. ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından yerleştirme ücreti alınmayacaktır.

DGS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz net bir tarih verilmedi. Konuya ilişkin ÖSYM'den duyuru yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.