e-Kurs DYK başvuru sayfası 2021: DYK öğrenci başvuru tarihleri! e-Kurs başvurusu nasıl yapılır MEB?

e-Kurs DYK başvuru sayfası 2021: DYK öğrenci başvuru tarihleri! e-Kurs başvurusu nasıl yapılır MEB?

e-Kurs DYK başvuru sayfası 2021: DYK öğrenci başvuru tarihleri! e-Kurs başvurusu nasıl yapılır MEB?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuru tarihleri duyuruldu. 8. ve 12. sınıf öğrencilerinden sonra 7. ve 11. sınıf öğrencilerinin de DYK kurslarından ücretsiz faydalanabilecekleri açıklandı. Peki, e-Kurs başvurusu nasıl yapılır? DYK öğrenci başvuru tarihleri nedir? İşte e-Kurs DYK başvuru sayfasıyla ilgili bilgiler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Destekleme ve Yetiştirme kursları başvurusu ile ilgili detaylar gündemde yer alan konular arasında. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) başvuruları devam ediyor. MEB tarafından hazırlanan Destekleme Yetiştirme Kursları DYK, e-kurs sistemiyle gerçekleştiriliyor. DYK e-kurs öğretmen başvurularının tamamlanmasının ardından gözler e-kurs öğrenci başvurusunda olacak.

e-KURS DYK BAŞVURU TARİHLERİ

7. ve 11. sınıflar için de açılacak olan DYK için başvuru tarihleri 12-15 Ekim olarak belirlendi. 16 Ekim'de başlayacak bu kurslarda Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine yönelik destekleme programları uygulanacak. Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek. DYK takvimine göre, kurslar 10 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek.

E-KURS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-kurs öğrenci girişi nasıl yapılır? Şeklindeki sorular öğrenci ve veliler tarafından merak konusu oldu. MEB başvuruları bugün sona eren destekleme ve yetiştirme kurslarını e-kurs sistemi üzerinden gerçekleştirecek. e-kurs girişi, https://e-kurs.meb.gov.tr/Login.aspx adresi üzerinden yapılıyor. Yukarıda bulunan öğrenci girişi butonuna tıklayarak;

E-okul öğrenci girişi
Açık Lise Öğrenci Girişi
Mezun Öğrenci Girişi

şeklindeki üç seçenek bulunuyor. Öğrenim durumunuza göre tıklayarak, Güvenlik Kodunu, TC. Kimlik Numaranızı, Öğrenci numaranızı ve Nüfus Cüzdanı Seri No veya Cilt No bilgilerinizi girerek giriş yapabileceksiniz.

e-KURS MEB BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN!

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

e-KURS DYK BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar. Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler. Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.