hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Herkes nasıl yazılır? Herkes Tdk Doğru Yazılışı... Herkes Mi, Herkez Mi Nasıl Yazılır?

  Herkes nasıl yazılır Herkes Tdk Doğru Yazılışı... Herkes Mi, Herkez Mi Nasıl Yazılır
  expand

  Herkes kelimesinin yazılışı birçok kişi tarafından sıklıkla karıştırılmaktadır. Genel olarak son harfinde yazım yanlışı yapılma oranı oldukça yüksek olan kelimenin doğrusu ''herkes'' olacak şekilde yazılmaktadır. Herkes kelimesinin Türk Dil Kurumuna göre doğru yazılışı birçok kişi tarafından karıştırılmakta ve yanlış yazılmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Herkes TDK Doğru Yazılışı Nasıldır?

  Herkes kelimesinin doğru yazılışı birçok kişi tarafından karıştırılmaktadır. Türk dil kurumuna göre ise herkes kelimesinin doğru yazılışı ''herkes'' olarak ifade edilmektedir. Genel olarak ise herkes kelimesi hata yapılarak herkez şeklinde yazılmaktadır. Üstelik herkes kelimesinin herkez olarak yazılması yaygın olarak yapılan bir hata olarak da ifade edilebilir.

  Herkes kelimesi yazılırken son harfinde ''z'' kullanmak bir yazım yanlışı oluşturmaktadır. Kelimenin doğru bir şekilde yazılması için son harfinin ''s'' olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla kelimenin doğru yazılımı herkes olarak ifade edilebilir.

  Herkes mi, Herkez mi Nasıl Yazılır?

  Özellikle de yazı dilinde yapılan hatalardan birisi de herkes kelimesinin yazımının karıştırılması olarak ifade edilebilir. Herkez şeklinde yapılan bir yazım hatalıdır. Herkes kelimesinin doğru bir şekilde yazılması için son harfine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Herkes kelimesi Türk dil kurumuna göre doğru yazım olarak ifade edilebilir. Herkez şeklinde yazılmakta olan kelime yazım yanlışı olarak da ifade edilebilir. Herkes kelimesi çok yaygın olarak kullanılmakta olan bir kelime olarak ifade edilebilir. Herkez olarak yazılması ise kelimenin yanlış olduğu şeklinde ifade edilebilir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow