hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İOKBS sonuçları 2021 sorgulama ekranı MEB.gov.tr: Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı!

  İOKBS sonuçları 2021 sorgulama ekranı MEB.gov.tr: Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı
  expand

  Eylül ayının bitmesine az bir zaman kala İOKBS’ye başvuran öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. MEB tarafın beklenen son dakika açıklama geldi. İşte MEB İOKBS sonuçları sorgulama sayfası ile ilgili detaylar..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ertelenen 2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursuluk Sınavı (İOKBS), 5 Eylül’de yapıldı. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği sınavın sonuçları merak konusuydu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından İOKBS sonuçları son dakika olarak açıklandı.

  İOKBS SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimine göre İOKBS sonuçları 28 Eylül'de ilan edildi. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

  BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  İOKBS sonuçları MEB tarafından açıklandı. Bursluluk sınav sonuçları 28 Eylül 2021 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden sorgulanabilecek.

  İOKBS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!

  İOKBS NEDİR?

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl belirlenen tarihlerde uygulanan Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS), İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ismini aldı. Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bursluluk sınavını kazanan ancak parasız yatılılığa yerleştirilen öğrenciler, 2684 sayılı İlköğretim ve Ortaöğretimde Parasız Yatılı veya Burslu Öğrenci Okutma ve Bunlara Yapılacak Sosyal Yardımlara İlişkin Kanun’un 7 nci maddesinde belirtilen “Parasız yatılı öğrencilere ayrıca burs verilmez.” hükmü gereğince bursluluktan yararlanamaz.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow