hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İOKBS sonuçları sorgulama MEB.gov.tr! Bursluluk sınavı sonuçları 2023 açıklandı...

  İOKBS sonuçları sorgulama MEB.gov.tr Bursluluk sınavı sonuçları 2023 açıklandı...
  expand

  İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları için heyacanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan sınavın sonuçlarının ilan edilmesi ardından, burs almaya hak kazanacak öğrenciler netlik kazandı. 2023 İOKBS (Bursluluk Sınavı) sonuçları son dakika açıklandı. İşte İOKBS sonuçları sorgulama ekranı MEB.gov.tr...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıfların katılımı ile yapıldı. 2023 yılı İOKBS’de tüm sınıf seviyelerine dörder seçenekli 100 soru soruldu. 3 Eylül 2023 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları 4 Eylül 2023 tarihinde yayımlandı. Gerçekleştirilen sınavın ardından gözler sonuç açıklama tarihine çevrildi. 

  İOKBS SONUÇLARI 2023 AÇIKLANDI

  Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı. İOKBS sonuçları "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edildi. Sınav sonucu T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sorgulanabilecek. İOKBS sınav sonuç ekranında adayların elde ettikleri puanlar, doğru-yanlış cevap sayısı yer alacak. İOKBS sorularına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

  İOKBS SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI 2023

  İOKBS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow