hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kaç puanla takdir teşekkür alınır? e-Okul takdir teşekkür hesaplama (İlkokul, ortaokul, lise)

  Kaç puanla takdir teşekkür alınır e-Okul takdir teşekkür hesaplama (İlkokul, ortaokul, lise)
  expand

  Karne döneminin yaklaşması ile birlikte öğrencilerin takdir teşekkür hesaplama işlemleri de hızlanmaya başladı. Derslerden aldıkları notlara göre not ortalamasını öğrenmeye çalışan öğrenciler e-Okul sistemi üzerinden hesaplama detaylarını araştırıyor. Peki, karne not ortalaması nasıl hesaplanır? İşte Takdir teşekkür hesaplama (İlkokul, ortaokul, lise e-Okul)…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Okullarda yarı yıl tatiline az bir zaman kala karne not ortalaması hesaplama ekranı öğrencilerin gündeminde yer almaya başladı. Tatil öncesinde takdir ve teşekkür belgesi alıp almadığını kontrol etmek isteyen öğrenciler karne not ortalaması hesaplama ekranına yoğunlaştı. Binlerce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi 23 Ocak ile 3 Şubat günleri arasında 15 gün tatile girecek.

  TAKDİR - TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

  e-Okul sistemi ile veliler, öğrencilerinin durumlarını takip edebilirler. E-Okul üzerinden; devamsızlık bilgisi, not bilgisi, proje notları, dönem sonunda alınan belgeler ve yıl sonu başarı puanı gibi bilgilere erişim sağlanabilir. Bilgilerin görülmesi için e-Okul VBS girişi yapılması yeterlidir.

  Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

  a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

  b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

  Herhangi bir dersten not ortalaması 50'nin altında olduğunda yani zayıfı olan öğrencilere, Takdir ve Teşekkür belgesi verilmiyor.

  KARNE NOT ORTALAMASI-TAKDİR-TEŞEKKÜR DETAYLARI İÇİN e-OKUL GİRİŞİ

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow