Konya lise taban puanları 2021| Konya LGS yüzdelik dilimleri ve kontenjanları

Konya lise taban puanları 2021| Konya LGS yüzdelik dilimleri ve kontenjanları

Konya lise taban puanları 2021| Konya LGS yüzdelik dilimleri ve kontenjanları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 6 Haziran tarihinde düzenlediği Liselere Geçiş Sınavı olan LGS sınav sonuçları 30 Haziran 2021 tarihi itibariyle erişime açıldı. Sonuçların açılmasıyla birlikte öğrenciler sınav sonuçlarına göre LGS lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları sorgulamaya başladı. İşte Konya LGS lise taban puanları 2021 ile ilgili detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Konya Anadolu liseleri, Fen liseleri ve imam hatip listesi LGS 2021 Konya taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi edinmek istiyor. Bölgede yer alan ilçelerdeki liselerin yüzdelik dilimleri, alan adları ve okul türleri da bakılacak unsurlardan. MEB, her sene olduğu gibi E-Okul üzerinden tercih robotunu erişime açıyor.

LGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

LGS sonuçlarının 30 Haziran'da ilan edilmesiyle birlikte aynı gün tercih kılavuzu da yayımlanacak ve tercihler de başlamış olacak. LGS tercih işlemi bireysel olarak https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmî ortaokulu müdürlüğünden yapılabilecektir.

YÜZDELİK DİLİM NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirme kriterleri arasında önemli bir yer tutan yüzdelik dilim, öğrencinin Türkiye genelinde ya da bulunduğu ilde sahip olduğu sıralamanın yüzde olarak ifade edilmesidir.

Örnek: Ülke çapında yüzde 8'lik bir dilime sahip olan öğrenci, sınava giren 1 milyon 300 bin öğrenci arasından 104 binlik bir sıralamaya sahip olmuş olarak kabul edilmektedir. Tercih işlemlerini yaparken adaylar yüzdelik dilimlerden ve geçtiğimiz yılın taban puanlarından faydalanacaklar.

2021 KONYA LGS TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN!