hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2023 KPSS ÖABT soruları ve cevapları yayınlandı mı? ÖSYM KPSS ÖABT soruları 2023!

  2023 KPSS ÖABT soruları ve cevapları yayınlandı mı ÖSYM KPSS ÖABT soruları 2023
  expand

  KPSS ÖABT sınavları 6 Ağustos 2023 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştiriliyor. Sınava katılan adaylar sorular ve cevap anahtarı üzerinden resmi olmayan sonuçlara göre yanıtlarını kontrol etmek istiyor. Peki, KPSS ÖABT soruları yayınlandı mı? ÖSYM 2023 KPSS ÖABT soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen KPSS ÖABT sınavı 6 Ağustos’ta ÖSYM tarafından yapıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınava katılan adaylara giriş belgelerini geçtiğimiz günlerde yayınlamıştı. Peki, sonuçlar açıklanana kadar doğrularını ve yanlışlarını kontrol etmek isteyen adaylar için sorular ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

  KPSS ÖABT SORULARI YAYINLANDI MI?

  ÖABT soruları ve cevap anahtarı henüz erişime açılmadı. ÖABT sınavı 6 Ağustos 2023 Pazar günü saat 10.15’te başladı. ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı sınavı ise saat 14.45’te yapılacak.

  KPSS 2023 ÖABT SORULARI VE CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  ÖSYM genellikle sınavın olduğu gün sınavdan birkaç saat sonra soruları ve cevapları erişime açıyor. Bu nedenle ÖABT sorularının ve cevaplarının bugün akşam saatlerine doğru yayınlanması bekleniyor. Sorular ve cevapların tamamı sadece sınava katılanların erişimine açık olarak ÖSYM AİS sayfası üzerinden yayınlanacak. Sınava katılmayan kişiler ise soruların yüzde 10’unu görebilecek.

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow