hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KPSS Ön lisans başvuru tarihleri 2022 ÖSYM! KPSS Ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman?

  KPSS Ön lisans başvuru tarihleri 2022 ÖSYM KPSS Ön lisans başvuruları başladı mı, ne zaman
  expand

  KPSS lisans oturumları devam ederken KPSS 2022 Ön lisans başvuru tarihleri adayların gündeminde yer alıyor. 31 Temmuz tarihinde KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Testi ve Eğitim Bilimleri oturumları gerçekleştirildi. Bu sınavların ardından gözler Ön lisans ve Ortaöğretim KPSS başvuru tarihlerine çevrildi. Peki, KPSS 2022 Ön lisans başvuruları ne zaman ÖSYM? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KPSS Ön lisans, ortaöğretim sınav başvuruları için geri sayım başladı. Kamuda memur olmak isteyen binlerce aday 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen KPSS lisans sınavlarına katılım sağladı. KPSS alan bilgisi sınavları beklenirken KPSS Ön lisans ve Ortaöğretim sınavına katılım göstermek isteyen adaylar başvuru tarihlerini araştırıyor.

  Bilindiği gibi KPSS Ortaöğretim, Ön lisans iki ayrı oturumda gerçekleşmektedir. Sınav, ortaöğretim düzeyinde girecek adaylar için sabah, ön lisans düzeyinde girecek adaylar için de öğleden sonra başlatılmaktadır.

  2022 KPSS ÖNLİSANS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

  KPSS Ön lisans başvuruları 3 Ağustos ile 15 Ağustos tarihleri arasında alınacak. KPSS Ön lisans oturumu 2 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

  KPSS ortaöğretim başvuruları ise 1 Eylül tarihinde başlayacak ve 13 Eylül'e kadar sürecek. KPSS ortaöğretim oturumu ise 6 Kasım'da gerçekleştirilecek.

  KPSS LİSANS SINAVLARI 2022

  Alan bilgisi sınavı ise 6 Ağustos ve 7 Ağustos'ta yapılacak. ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi) ise 14 Ağustos tarihinde düzenlenirken; DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) ise 27 Kasım tarihinde düzenlenecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow