hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KPSS ön lisans geç başvuru ücreti… KPSS ön lisans geç başvuru 2022 ne zaman?

  KPSS ön lisans geç başvuru ücreti… KPSS ön lisans geç başvuru 2022 ne zaman
  expand

  2022 KPSS Ön Lisans başvuru günlerinin uzatıldığını duyurmuştu. KPSS ön lisans başvuruları 16 Ağustos'ta saat 23.59'a kadar tamamlandı. Başvuru tarihinin uzatılmasına rağmen çeşitli nedenlerden dolayı başvuruda bulunamayan adaylar geç başvuru tarihlerini sorgulamaya başladı. Peki, KPSS ön lisans geç başvuruları ne zaman? İşte KPSS ön lisans geç başvuru tarihi ve ücreti bilgileri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KPSS ön lisans oturumuna girmek isteyenler ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde başvurularını tamamladılar. Bu tarihlerde işlemlerini yapamayanlar geç başvuru tarihini araştırmaya başladılar. 16 Ağustos tarihinde sona eren ön lisans başvurusunu tamamlayamayan adaylar için geç başvuru tarihi açıklandı. Geç başvuruları yine ağustos ayında ÖSYM tarafından belirtilen tarihte yapacaklar.

  KPSS ÖN LİSANS GEÇ BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

  KPSS ön lisans geç başvuruları 23-24 Ağustos 2022 tarihlerinde alınacak. KPSS ön lisans oturumu 9 Ekim 2022 tarihinde yapılacak. Sınav saat 10.15'te başlayacak ve 130 dakika boyunca devam edecek.

  KPSS ÖN LİSANS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

  Geç Başvuru günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti %50 artırımlı olarak ödenecek. Ön lisans başvuru ücreti ise 130 TL olarak belirlenmişti. KPSS geç başvuru ücreti ise yüzde elli artırımlı olarak 195 lira olacak.  

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow