hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KPSS Ön lisans sınavı 2022 ne zaman, hangi tarihte? KPSS Ön lisans sınavı için geri sayım!

  KPSS Ön lisans sınavı 2022 ne zaman, hangi tarihte KPSS Ön lisans sınavı için geri sayım
  expand

  ÖSYM tarafından hafta sonu KPSS alan sınavı oturumlarının tamamlanmasının ardından gözler ön lisans sınav tarihine çevrildi. 3 Ağustos tarihinde başlayan ve 24 Ağustos tarihinde geç başvurusu tamamlanan 2022 KPSS Ön lisans sınavının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Peki, KPSS Ön lisans sınavı ne zaman, hangi tarihte? İşte merak edilen sınavla ilgili merak edilenler…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KPSS Ön lisans tarihi yaklaşırken adaylar sınav giriş tarihini ve belgelerini merak ediyor. Geç başvuruları ise 24 Ağustos tarihinde tamamlayan adaylar şimdi sınav tarihine odaklandı. KPSS Ön lisans sınavı Genel Yetenek ve Genel Kültür olmak üzere iki ayrı bölümden oluşuyor. Genel Yetenek kısmında adayların problem çözme, okuduğunu yorumlamasına yönelik sorular yöneltilmektedir. Genel Kültür kısmında ise adaylara bilgi odaklı sorular yöneltilmektedir. Toplam soru sayısı KPSS Ön lisans sınavı için 60 Genel Yetenek ve 60 Genel Kültür sorusu olmak üzere toplam 120 soru sorulmaktadır. Süre ise 130 dakika (2 saat 10 dakika) verilmektedir.

  2022 KPSS ÖNLİSANS NE ZAMAN?

  2022-KPSS Ön Lisans Sınavı 9 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecek.

  KPSS ÖNLİSANS SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYINLANDI MI?

  2022 KPSS Ön lisans sınav giriş belgeleri henüz yayınlanmadı. KPSS önlisans sınav giriş belgesi tarihi hakkında ÖSYM'den açıklama yapılmadı. Sınav 9 Ekim'de yapılacak. Genellikle sınav yerleri sınavdan 10 gün önce açıklanıyor. Bu nedenle gözler 29 Eylül'de olacak.

  KPSS ÖNLİSANS KONU DAĞILIMI 2022

  Genel Yetenek bölümünde toplamda 3 dersten 60 soru sorulur. Soruların derslere göre dağılımı;

  Türkçe: 30 Soru

  Matematik-Geometri: 30 Soru

  Geçtiğimiz yılların sorularını incelediğimizde adaylara; okuduğunu anlamaya , muhakeme gücünü, mantık yürütebilmeye yönelik sorular sorulacak olup adayların başarılı olabilmeleri için sınava hazırlanırken bol pratik yapmaları ve bol bol kitap okumaları tavsiyemizdir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Genel Kültür bölümünde ise toplamda 4 dersten 60 soru sorulur. Soruların derslere göre dağılımı;

  Tarih: 27 Soru

  Coğrafya: 18 Soru

  Vatandaşlık: 9 Soru

  Güncel Bilgiler: 6 Soru

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow