KPSS Ön Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı? Heyecanlı bekleyiş!

KPSS Ön Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı? Heyecanlı bekleyiş!

KPSS Ön Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı Heyecanlı bekleyiş
expand

KPSS lisans sonuçlarının açıklanmasının ardından, ön lisans sonuçları için geri sayım başladı. ÖSYM 2022 sınav takviminde sonuçların açıklanacağı tarihi duyurdu. Peki, KPSS Ön Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak, hangi tarihte? İşte KPSS Ön Lisans sonuçları 2022 tarihi ÖSYM…

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

KPSS Ön Lisans başvuruları 3-15 Ağustos 2022 tarihleri arasında alındı. KPSS Ön Lisans sınavı ise 9 Ekim tarihinde tamamlandı. Katılım sağlayan adaylar tarafından gözler ÖSYM tarafından yapılacak son dakika duyurulara kilitlendi. Sonuçlar adayların netlerinin hesaplanmasının ardından, 2022 Ön Lisans KPSS sınav sonuçları ÖSYM.gov.tr ekranından sorgulamaya açılacak.

KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Takvime göre KPSS Ön Lisans sonuçları 3 Kasım Perşembe günü ÖSYM'nin AİS ekranından aday T.C kimlik numarası ile sorgulanmak üzere erişime açılacak.

KPSS ÖN LİSANS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihlerde ve nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow