hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KPSS Ortaöğretim sınav başvuruları zaman? KPSS Ortaöğretim başvuru ücreti ve kılavuzu!

  KPSS Ortaöğretim sınav başvuruları zaman KPSS Ortaöğretim başvuru ücreti ve kılavuzu
  expand

  KPSS Ön lisans başvurularının geçtiğimiz günlerde tamamlanmasının ardından gözler ortaöğretim başvuru tarihlerine çevrildi. ÖSYM tarafından kamuda memur olmak isteyen adayların katılımı ile organize edilecek olan KPSS ortaöğretim sınavı 6 Kasım’da gerçekleşecek. Peki, KPSS Ortaöğretim başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM? İşte KPSS Ortaöğretim başvuru ücreti ve tarihi ile ilgili bilgiler…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eylül ayıyla birlikte binlerce memur adayının merakla beklediği KPSS Ortaöğretim başvuru tarihleri gündemde yer aldı. 2022 Ortaöğretim KPSS başvuru tarihleri ÖSYM sınav takvimi ile belli oldu. Sınav öncesi yayınlanacak olan KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzu ile adaylar başvuru ücretlerini yatırarak işlemlerini tamamlayacaklar. ÖSYM tarafından son dakika başvuru kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte başvuru süreci başladı.

  KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURULARI 2022 NE ZAMAN?

  KPSS Ortaöğretim başvuruları 1 Eylül tarihinde başlayacak ve 13 Eylül'e kadar devam edecek. ÖSYM'nin yayınlayacağı duyuru ile beraber söz konusu sınava katılacak adaylar 2022 KPSS Ortaöğretim başvurularını https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden yapacaklar.

  KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

  KPSS ortaöğretim sınavı başvuru ücreti ÖSYM'nin 1 Eylül tarihinde yayınlandığı başvuru kılavuzuna göre 130 lira olarak belirlendi.

  KPSS Ortaöğretim sınav başvuruları zaman KPSS Ortaöğretim başvuru ücreti ve kılavuzu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KPSS 2022 ORTAÖĞRETİM SINAV BAŞVURU KILAVUZU ÖSYM

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow