hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KPSS Ortaöğretim sonucu sorgulama ÖSYM... KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı!

  KPSS Ortaöğretim sonucu sorgulama ÖSYM... KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı
  expand

  Kasım ayının ilk haftasında uygulanan KPSS Ortaöğretim sınav sonucu sınava giren adayların gündemindeydi. KPSS Ortaöğretim sonuçları için meraklı bekleyiş sürerken ÖSYM’den son dakika açıklaması geldi. İşte KPSS Ortaöğretim sonucu sorgulama ÖSYM ekranı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KPSS ortaöğretim sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyordu. 13 Eylül'e kadar süren KPSS Ortaöğretim sınavı 6 Kasım'da uygulandı. KPSS Ortaöğretim sonuçları 1 Aralık 2022 tarihinde açıklanması bekleniyordu. ÖSYM'den sonuçlarla ilgili son dakika açıklama geldi. ÖSYM'den gelen açıklamayla 06 Kasım 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı’na ait değerlendirme işlemleri tamamlandığı belirtildi.

  KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

  ÖSYM duyurusuyla KPSS ortaöğretim sonuçlarının erişine açıldığını belirtildi. Sınav sonuçlarının açıklanmasına ilişkin bilgilendirme AİS üzerinden yapılacak. Adaylar T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle birlikte sorgulama işlemi yapabilirler. Sınav sonuç ekranında Genel Kültür-Genel Yetenek oturumlarından elde edilen puanlar ve doğru yanlış cevap sayıları yer alacak.

  KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUCU SORGULAMA

  KPSS PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ?

  KPSS ortaöğretim sonuçlarıyla adaylar, iki yıl boyunca tercih yapabiliyorlar. Önümüzdeki yıl açılacak kadrolara adaylar, bu sene yapılan sınav puanlarıyla başvuru yapacak. Bu sebeple KPSS sınav sonuçları, memur adayları için büyük bir önem teşkil ediyor. Bir sonraki KPSS ortaöğretim sınavı 2024 yılında organize edilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK? 

  KPSS-2022/2: Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme tercih başvuruları 21 Aralık'ta başlayıp 28 Aralık'ta son bulacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow