KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2022 KPSS sonuç tarihi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2022 KPSS sonuç tarihi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM 2022 KPSS sonuç tarihi
expand

2022 KPSS sonuçları için geri sayıma geçildi. 2022-KPSS Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri; KPSS Lisans (Alan Bilgisi) , KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuçları için adaylar ÖSYM'den gelecek açıklamayı beklemeye başladı. Peki, 2022 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM KPSS sonuç tarihi...

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen KPSS sınavları geçtiğimiz haftalarda ÖSYM tarafından yapıldı. Adaylar katıldıkları sınavda sorumlu olunan alanlardan soruları yanıtladılar. Peki, sonuçlar hangi tarihte ilan edilecek?

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin sınav takvimine göre 2022-KPSS Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri; KPSS Lisans (Alan Bilgisi) , KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları 21 Ekim 2022 Cuma günü açıklanacak. Saat bilgiyi duyurulmasa da mesai saatleri içerisinde sonuçların erişime açılması bekleniyor.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

KPSS SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Sonuçlar ÖSYM'nin diğer sınavlarında olduğu gibi sonuç sorgulama sayfası üzerinden ilan edilecek. TC kimlik numarası ve şifresi ile "sonuc.osym.gov.tr" adresine giren adaylar buradan sınavdan elde ettikleri sonucu öğrenebilecekler.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow