hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK burs başvurusu belli oldu mu, açıklandı mı?KYK kredi ne zaman açıklanıyor? 2022 KYK burs başvurusu ne zaman açıklanır?

  KYK burs başvurusu belli oldu mu, açıklandı mıKYK kredi ne zaman açıklanıyor 2022 KYK burs başvurusu ne zaman açıklanır
  expand

  Son dakika bilgilerine göre; KYK burs başvurularının sonuçları araştırılıyor. KYK kredi başvurusunda son durum merak ediliyor. Peki ama KYK burs ve kredi başvuruları netleşti mi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2022 yılının son ayına girerken ''KYK BURS SONUÇLARI 2022'' aratması hız kazandı. Yükseköğretim 2022 2023 KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu sıkça araştırılıyor. Öğrencilerin gözleri e-Devlet sorgulama ekranında...

  KYK burs başvurusu belli oldu mu? 

  KYK burs başvuru sonuçları için öğrenciler Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamayı merakla bekliyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılı için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) burs/kredi başvuruları 17 Kasım tarihinde tamamlandı. Burs Yönetmeliği hükümlerine göre burs almaya yeterli bulunmayan öğrenciler KYK öğrenim kredisinden yararlanacak. 12 kurum bilgisi ile değerlendirilecek olan başvurular, KYK burs sonuçları sorgulama ekranı e-Devlet üzerinden ilan edilecek. 

  Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçen yıl KYK burs başvuruları 10 Kasım'da sona ermiş, sonuçlar ise 15 Aralık 2021 tarihinde ilan edilmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow