hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK ek yurt başvuru tarihi detayı… GSB ek yurt (3.faz) başvuruları ne zaman başlayacak?

  KYK ek yurt başvuru tarihi detayı… GSB ek yurt (3.faz) başvuruları ne zaman başlayacak
  expand

  KYK ek tercih yurt başvuruları için sorgulamalar devam ediyor. KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir yurda yerleşemeyen öğrenciler tarafından KYK ek yurt başvuru tarihleri araştırılıyor. Peki, GSB ek yurt (3.faz) başvuruları ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2. faz yerleştirme sonuçlarını paylaşmasının ardından 3. faz için de tarih verdi. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanması ardından yurt arayışına giren öğrenciler KYK ek yurt başvurusu başladı mı, nasıl yapılacak sorularına yanıt aramaya başladı.

  KYK EK TERCİH YURT BAŞVURUSU NE ZAMAN?

  KYK ek tercih yurt başvuruları ile ilgili henüz bir tarih açıklanmadı. Konuyla ilgili olarak Bakan Kasapoğlu açıklamasına şu şekilde devam etti: "Asla sarsılmayacak bir gönül köprümüz var gençlerle. Tek amacımız gençlerimizin mutluluğu. Onların hem bugün hazır olması hem yarınlara hazırlığı. Onlar için yine ekip olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle hizmetlerimizi ortaya koymaya, en kaliteliyi ve nitelikliyi sunma gayretimizi devam ettireceğiz. Yurtlarımıza yerleşen tüm arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Bundan sonraki süreçte yine 3. faz çalışmalarımızda Ekim ayı içinde sizlerle paylaşmak üzere teşekkür ediyorum.

  KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversite öğrenciler KYK yurt başvurularını e-Devlet üzerinden online bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow