hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK yurt tiplerine göre yurt ücretleri 2023 ne kadar? 1.tip, 2.tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip KYK yurt özellikleri...

  KYK yurt tiplerine göre yurt ücretleri 2023 ne kadar 1.tip, 2.tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip KYK yurt özellikleri...
  expand

  KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler KYK yurtlarıyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Sonuçların erişime açılmasıyla birlikte öğrenciler yurt odalarına yerleşecek ve eğitim hayatına başlayacak. Peki, KYK yurt tiplerine göre yurt ücretleri ne kadar? İşte KYK yurt ücretleriyle ilgili detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KYK yurt tipleri ve ücretleri öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Okullarının bulunduğu şehirdeki devlet yurtlarında kalmaya hazırlanan öğrenciler; KYK yurt ücreti ödemesi ne kadar, nasıl, nereden ödenir? sorularına cevap arıyor. Ayrıca oda fiyatları da merak edilenler arasında yer alıyor. 

  KYK YURT ÜCRETLERİ 2023 NE KADAR?

  2023-2024 eğitim öğretim dönemi öncesinde KYK yurt ücretleri henüz açıklanmadı. KYK yurt ücretleri geçtiğimiz yıl 250 ile 450 lira arasında değişiyordu.

  KYK YURT TİPLERİ NE DEMEK?

  KYK yurtlarında, farklı tipteki odalara ve yataklı sistemlere göre ücretlendirmeler bulunmaktadır. Ancak, bu ücretler her yıl güncellenebilir ve bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir. KYK yurt tipleri 1. tip den 6. tipe doğru hem hizmet hem de ücret olarak farklılıklar göstermektedir. 

  Örneğin 6 kişilik odalara sahip olan, tuvalet banyosu katlarda ortak şekilde kullanılan yurtların fiyatları daha düşük oluyor. Ancak yeni yapılan yurt binasında tuvalet ve banyosu oda içlerinde olan 1-2 kişilik odaların fiyatları ise daha yüksek oluyor. Bu bilgilere göre 1.tip KYK yurdu için fiyatı, fiyatı depozitosu daha uygun ancak odadaki kişi sayısı daha fazla. 6.tip KYK yurtlarında ise odalar genellikle 2 kişilik olmakta.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow