hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK yurt ücretleri ödenecek mi? KYK yurt ücreti iadesi yapılacak mı? GSB yurtlarıyla ilgili açıklama geldi!

  KYK yurt ücretleri ödenecek mi KYK yurt ücreti iadesi yapılacak mı GSB yurtlarıyla ilgili açıklama geldi
  expand

  Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkisi altına alan deprem sonucunda birçok vatandaşın evi zarar gördü. Yükseköğretim Kurulu birçok bölümün uzaktan eğitime geçtiğini duyurdu. KYK yurtlarına yerleştirilen vatandaşlar geçici evler yapılana kadar burada konaklamaya başladı. Öğrencilerin merak ettiği konu ise KYK yurt ücretleri ödenmeye devam edecek mi, iadesi yapılacak mı? İşte konuyla ilgili bilgiler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kahramanmaraş depremi sonrasında depremzedelerin çeşitli illerde yurtlara yerleştirilmesi sebebiyle öğrenciler memleketine dönmek zorunda kaldı. Bahar dönemi uzaktan eğitim olarak devam edecek. Yurtlarından memleketine geri dönen öğrenciler de önümüzdeki aylar için yurt ücretlerinin ödenip ödenmeyeceğini merak ediyor.

  KYK YURT ÜCRETİ YATIRILACAK MI?

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB Yurtlarından ayrılan üniversite öğrencilerinin herhangi bir yurt ücreti ödemelerinin söz konusu olmadığını bildirdi.

  Twitter hesabından açıklama yapan Kasapoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
   
  Yurt ücretlerine ilişkin şubat ayında ve bahar yarıyılında yurtta kalmayan öğrencilerimizin elbette herhangi bir ücret ödemeleri söz konusu değildir. Deprem illerinden öğrencilerimiz ise yurtta kalsalar dahi ödeme yapmayacaklardır.

  KYK ÜCRETLERİ İADE EDİLECEK Mİ?

  Yapılan açıklama sonrası KYK yurtlarından ayrılan öğrenciler de ücretlerin iade edilip edilmeyeceğini merak etmeye başladı. KYK yurt ücretlerinin iade edileceği yönünde henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow