LGS sınav giriş yerleri belgesi açıklandı mı? 2022 LGS sınavı tarihi!

LGS sınav giriş yerleri belgesi açıklandı mı? 2022 LGS sınavı tarihi!

LGS sınav giriş yerleri belgesi açıklandı mı? 2022 LGS sınavı tarihi!

KPSS 2022 başvurularının bugün itibarıyla başlamasının ardından gözler yaklaşan LGS sınavına çevrildi. LGS sınavına az bir zaman kala öğrenciler nerede sınava gireceklerini öğrenmek istiyor.  MEB, LGS sınav giriş yerleri belgesinin yayımlanma tarihini duyurdu. Peki, LGS sınav giriş yerleri belgesi açıklandı mı? İşte 2022 LGS sınavı tarihi detayları…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanacak olan LGS sınavıyla ilgili detaylar gündemde yer alıyor. 4-14 Nisan 2022 Tarih aralığında LGS başvuruları alındı. Başvuru işlemleri, merkezî olarak Bakanlık tarafından yapıldı. LGS sınavında öğrenciler sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacak sınav için ter dökecek. 

LGS NE ZAMAN 2022 , SAAT KAÇTA?

Merkezî Sınav, 05 Haziran 2022 Pazar günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacaktır. 

LGS SINAV GİRİŞ YERLERİ BELGESİ AÇIKLANDI MI?

Öğrencinin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler 27 Mayıs 2022 tarihinde e-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminden ilan edilecektir. Fotoğraflı sınav giriş belgesi 27 Mayıs 2022 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacaktır. Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

Mücbir sebepten (nakil, zorunlu ikamet değişikliği, mevsimlik işçi, yurt dışından gelmiş olanlar, tayin nedeniyle yer değişikliği gibi) başka illerde bulunan öğrencilerin velileri, öğrencinin durumunu anlatan dilekçe ve belgeler ile sınava girmek istedikleri il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine 31 Mayıs 2022 tarihine kadar başvuru yapacaklardır. Dilekçeler sınav öncesinde oluşturulacak Bölge Sınav Yürütme Komisyonları tarafından değerlendirilerek başvurusu uygun görülen öğrencilerin sınava katılmaları sağlanacaktır.

Doğal afet, karantina, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi üzerine ÖDSGM’nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini 27 Mayıs 2022 tarihinden itibaren, bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik veya Başkonsolosluklarından alacak ve onaylatacaklardır.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı sınav tedbir hizmeti yer alacaktır.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Merkezî Sınav sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları 2022 ne zaman? Mahmut Özer sınav tarihlerini açıklandı!

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları 2022 ne zaman? Mahmut Özer sınav tarihlerini açıklandı!