MEB 30 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB 30 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere 30 bin ücretsiz tablet dağıtılacak. Peki, MEB 30 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

Koranavirüs tedbirleriyle birlikte milyonlarca öğrenci tekrardan online eğitime geçti. Online eğitim döneminde MEB'ten 30 bin tablet dağıtımı açıklaması daha geldi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada, "30 bin tableti daha 10 gün içinde öğrencilerimize ulaştırmış olacağız." dedi. Ücretsiz tablet başvurusu ile tablet dağıtımı sağlanıyor. MEB haricinde bazı belediye ve dernekler de destek amaçlı ücretsiz tablet başvuru ekranını erişime açmıştı. Peki, MEB 30 bin tablet başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tablet dağıtımıyla ilgili şunları ifade etti;

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatifler aracılığıyla gönderilen 60 bin tablet bilgisayarı, resmî veriler ışığında hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisine göre öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırdığımızı daha önceden sizlerle paylaşmıştık.

Dağıtımlarımız, destek kampanyaları ve tedarik süreçleriyle eş zamanlı olarak devam etmektedir. 30 bin tableti daha 10 gün içinde öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Dağıtımını gerçekleştireceğimiz 500 bin tablet bilgisayarın tedarik süreci tamamlanmakta olup yıl sonuna kadar öğrencilerimize teslim etmiş olacağız. Paydaşlarımızın da desteğiyle mümkün olan en kısa sürede ihtiyacı olan öğrencilerimizin tamamına ulaşmayı hedefliyoruz.

MEB 30 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tablet dağıtımını daha önce okullar aracılığı ile gerçekleştirmişti. Tablet ile ilgili bir başvuru formu bulunmuyor. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için hazırlanan dağıtım stratejisiyle hareket edilecek. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı.

Bazı belediyeler de tablet kampanyası düzenlemeye başladılar. Belediyeler tarafından sağlanan tablet başvurusu için öğrenci adı soyadı, adresi bilgileri, veli bilgileri, okul sınıf bilgilerinin yazılması gerekiyor. İnternet üzerinden sağlanan başvuru formu tamamlandıktan sonra ücretsiz tablet başvuru işlemi gerçekleşiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS