hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MEB Açık Lise sınavları ne zaman? Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2.dönem sınavları online mı? AÖL sınav tarihleri 2021!

  MEB Açık Lise sınavları ne zaman Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2.dönem sınavları online mı AÖL sınav tarihleri 2021
  expand

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi'nin (AÖL) 2. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı öğrenciler tarafından araştırılmaya başladı. Peki, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2.dönem sınavları ne zaman? İşte MEB Açık Lise sınav tarihleri 2021..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lise diploması almak için eğitim hayatına dışarıdan devam eden on binlerce kişi, Açık Öğretim Lisesi 2020-2021 eğitim yılı 2. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırıyor. 1. dönem sınavlarını tamamlayan on binlerce Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencilerinin gözü, şimdi 2. dönem sınavların yapılacağı tarihlere çevrildi. Konu hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler, MEB'in yaptığı açıklamaları araştırıyor.

  AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAVLARI NE ZAMAN?

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz haftalarda AÖL sınavları ile ilgili açıklama yapmıştı.

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter'dan:

  "Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz. I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak. Sınavlar, Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimize başarılar diliyorum."

  AÖL 2. DÖNEM KAYIT YENİLEME NASIL YAPILACAK?

  AÖL internet sitesi üzerinden ikinci dönem sınavları ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

  2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem Sınavları için kayıt yenileme işlemleri otomatik olarak yapılacaktır. Öğrencilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow