hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MEB EKYS sınavı 2023 ne zaman, kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? EKYS sınavı süresi bilgileri!

  MEB EKYS sınavı 2023 ne zaman, kaçta başlıyor, kaçta bitiyor EKYS sınavı süresi bilgileri
  expand

  Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı'nın ne zaman yapılacağı belli oldu. ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre EKYS 21 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak. Peki, MEB EKYS sınavı ne zaman, kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte EKYS sınavı süresi bilgileri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2023 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (MEB EKYS) bilgileri sınava gireceklerin gündeminde yer alıyor. Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle ileri tarihe ertelen MEB-EKYS sınav süresiyle ilgili araştırmalar hız kazandı. Adaylar sınav giriş belgelerine ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden erişebilecek.

  MEB EKYS SINAVI KAÇTA BAŞLIYOR, KAÇTA BİTİYOR?

  2023 MEB-EKYS (Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) 21 Mayıs'ta yapılacak. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat) olacak. Buna göre sınav saat 12.45'te sona erecek.

  Her doğru sorunun değeri 1.25 puandır. Adaylar kaç doğru yapmışlarsa 1.25 ile çarpacaklar. 60 puan ve üzeri alan adaylar mülakata çağrılmaktadır. Yani bir adayın başarılı olabilmesi mülakata çağırılabilmesi için en az 60 puan alması gerekir. EKYS yazılı sınav sonuçları, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 3 yıl süreyle geçerlidir. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyen kişiler tekrar sınava girebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow