hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MEB engelli öğretmen ataması ne zaman? Engelli öğretmen atama tarihi 2023!

  MEB engelli öğretmen ataması ne zaman Engelli öğretmen atama tarihi 2023
  expand

  Öğretmen atama takvimiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama geldi. MEB, 3 bin 500 engelli öğretmenin atamasını yapacağını duyurdu. Bu duyuru sonrasında atama tarihi ve diğer detaylar araştırılmaya başladı. Peki, MEB engelli öğretmen ataması ne zaman? İşte engelli öğretmen atama tarihi...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MEB engelli öğretmen atamasıyla ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Millî Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacak. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2020 veya 2022 yıllarında yapılan EKPSS sınavından 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecek. Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak." bilgisini paylaştı.

  MEB ENGELLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU VE ATAMA TARİHİ 2023

  Atama için başvurular, 3 Nisan'da alınmaya başladı, 7 Nisan Cuma günü saat 16.00'da son buldu. Tercihler ise 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında yapıldı. Atamalar ise 25 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Başvuru detaylarına ilişkin duyuru "http://personel.meb.gov.tr " adresinden ilan edilecek.

  ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN!

  Atamaların 25 Nisan'da gerçekleştirileceğini duyuran Bakan Özer, "8 Mayıs tarihinde de daha önce açıkladığımız gibi 45 bin yeni öğretmenimizin atamalarını gerçekleştireceğiz. Atanan tüm öğretmenlerimiz 1 Eylül itibarıyla göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun" dedi.

  MEB engelli öğretmen ataması ne zaman Engelli öğretmen atama tarihi 2023

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow