hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bursluluk sınavı (İOKBS) 2020 soruları, cevapları ve sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Bursluluk sınavı (İOKBS) 2020 soruları, cevapları ve sonuçları ne zaman açıklanacak
  expand

  İOKSB bursluluk sınavı sonuçları için geçtiğimiz haftalarda MEB’den açıklama gelmişti. Sınav takvimi içerisinde İOKBS sonuç tarihi ile ilgili detaylar paylaşılmıştı. Peki, bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak, İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk öğretim ve orta öğretim öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen bursluluk sınavı 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapıldı. Saat 10. 'da başlayan sınav toplamda 2 saat sürdü ve 12.00'de tamamlandı. Sınavın tamamlanmasının ardından da adaylar sorular, cevaplar ve sonuçlar için araştırmalara başladı.

  BURSLULUK SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

  Bursluluk sınavı soru ve cevaplarının açıklanacağı tarih hakkında MEB'den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak soru ve cevaplar geçtiğimiz yıl sınavdan 9 gün sonra açıklanmıştı. Aynı sürenin baz alınması durumunda sorular ve cevapların 14 Eylül’e yakın bir tarihte açıklanacağı söylenebilir.

  İOKBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu takvime göre İOKBS sınav sonuçları 28 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak. Adaylar MEB’in ilgili sayfasından şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuçlara ulaşabilecekler. İlk bursların da ekim ya da kasım ayında adayların hesaplarına yatması bekleniyor.

  Sorular ve cevaplarla ilgili resmi bir açıklama geldiğinde de içeriğimizde yerini alacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow