Öğretmen seminerleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Öğretmen seminer başlama tarihleri 2021

Öğretmen seminerleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Öğretmen seminer başlama tarihleri 2021

Öğretmen seminerleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Öğretmen seminer başlama tarihleri 2021

Mesleki çalışma ya da diğer adıyla öğretmen seminerleriyle ilgili araştırmalar yoğunlaştı. 2021-2022 eğitim öğretim yılına sayılı günler kala yüz yüze eğitim dönemi ve mesleki eğitim çalışmaları takvimi hakkında bilgiler merak edilmeye başladı. Peki, öğretmen semineri ne zaman gerçekleştirilecek? İşte MEB’in açıkladığı öğretmen seminer takvimiyle ilgili detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen öğretmen seminerleri bu yıl yüz yüze gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2021- 2022 eğitim öğretim takvimini açıklamasının ardından detaylar merak konusu oldu.

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim dönemi ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Özer yeni eğitim yılı için şu ifadeleri kullandı: Değerli öğretmenlerimiz, 1 Eylül- 3 Eylül tarihleri arasında sizlere salgın ve okulların yeniden açılması sürecine dair seminerler vereceğiz. Okul öncesi ve birinci sınıf öğretmenlerimiz için ise 31 Ağustos 2021 tarihinde çevrimiçi olarak salgın ve okulların yeniden açılması sürecine dair seminerler vereceğiz.

ÖĞRETMEN SEMİNERLERİNİN AMACI NEDİR?

1. Eğitim ve öğretimin niteliğini geliştirmek ve verimliliğini arttırmak.

2. Öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak.

3. Yenilenen, güncellenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilenmelerini ve içeriğini müzakere etmelerini sağlamak. 4. Derslerin işlenişinde uygulanan yöntem ve teknikler, kullanılan öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmalarını sağlamak.

5. Eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan sorunları tespit etmek ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek.

6- Öğrenci, veli ve çevre etkileşimini artırmak. 7. Eğitim ve öğretim uygulamalarındaki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları geliştirmek.

8. Öğretmenlerin ders kazanımlarına yönelik yazılı ve görsel yeni öğretim materyalleri ile içerikler hazırlamalarına, geliştirmelerine ve paylaşmalarına destek olmak.

9. Öğretmenlerin bireysel gelişimlerine katkı sağlamak.