hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ÖSYM 2022 branş sıralaması AİS sorgulama: Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans güncel branş bazında sıralamaya nasıl bakılır?

  ÖSYM 2022 branş sıralaması AİS sorgulama: Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans güncel branş bazında sıralamaya nasıl bakılır
  expand

  2022 KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim sınavlarının branş bazında sıralamaları güncellendi. ÖSYM'den yapılan son dakika açıklaması sonrasında 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı’na (2022-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) branş bazında sıralamalar araştırma konusu oldu. Peki, Ortaöğretim, Ön Lisans, Lisans güncel branş sıralamasına nasıl bakılır? İşte ÖSYM 2022 branş sıralaması AİS sorgulama ekranı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kamuda memur olmak için binlerce adayın katılım sağladığı KPSS sınavı branş bazında sıralamalar güncellendi. Sınav sonrası, kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmek için branş bazında sıralamaları bekleyen adaylar için erişim açıldı.

  KPSS GÜNCEL BRANŞ SIRALAMASINA NASIL BAKILIR?

  2022 Kamu Personel Seçme Sınavı’na (2022-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtılmıştır.

  Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebilecektir.

  ÖSYM 2022 BRANŞ SIRALAMASI AİS SORGULAMA EKRANI

  BRANŞ BAZINDA SIRALAMA NEDİR?

  Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların, (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibarıyla aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibarıyla sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow